Tarcze diamentowe RUBI ECD 2w1 – wszechstronny pomocnik glazurnika

Artykuł o wielofunkcyjnych tarczach diamentowych RUBI ECD 2in1 SUPERPRO.

Pod koniec 2017 roku firma RUBI wprowadziła na rynek tarczę diamentową z serii ECD. Wyjątkowość noża polega na jego wielofunkcyjności, na którą składają się dwustronnie galwanizowane boki ostrza z diamentami. Taka konstrukcja pozwala na cięcie na sucho różnych materiałów podczas szlifowania powierzchni bez konieczności wymiany tarczy, dzięki czemu otrzymujesz produkt 2w1. Nadaje się do materiałów takich jak różne płytki z kamienia naturalnego lub materiały ceramiczne o grubości mniejszej niż 25 mm. Wysoka jakość ostrza i tarczy SUPERPRO jest warunkiem uzyskania czystego i wysokiej jakości cięcia oraz wykończenia powierzchni. Ta funkcjonalność 2w1 pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek podczas wymiany ostrzy, jak również podczas cięcia.

Dzięki połączeniu gwintowemu M14 można bezpośrednio podłączyć tarczę ECD do szlifierek kątowych. Tarcza dostępna jest w naszym sklepie w dwóch średnicach: Ø115 i Ø125 mm.

Zalety ostrzy RUBI ECD 2w1 SUPERPRO

Tarcza diamentowa ECD posiada warstwę galwaniczną, dzięki czemu drgania powstające podczas cięcia lub szlifowania są w znacznym stopniu eliminowane, co pozwala na łatwiejsze uzyskanie wysokiej jakości i precyzji wykończenia.
Różnorodność stosowanych materiałów (płytki, gres, porcelana, marmur, granit itp.) oraz różne sytuacje, które pojawiają się podczas układania i cięcia płytek (cięcia proste, cięcia pod kątem, wykończenia powierzchni itp.) wymagają profesjonalnych narzędzi, które spełnia ten uniwersalny brzeszczot ECD.

A co więcej, fakt, że ostrze jest dwustronne zwiększa jego wydajność i trwałość.Dlaczego wszystkie ostrza nie są odwracalne?

Aby zachować bezpieczeństwo pracy na ostrzu, jego śruby mocujące są wpuszczone, co zapewnia idealną płaszczyznę na zewnętrznej krawędzi ostrza, a także gwarantuje, że śruby nie zostaną uszkodzone podczas szlifowania. Ze względu na wykorzystanie obu stron płyty, RUBI zawiera dwa zestawy otworów mocujących, a taki obrót można wykonać tylko raz!

Można zapytać, że skoro dwustronne ostrze jest tak wygodne w pracy, to dlaczego możemy je obracać tylko raz, a nie częściej?

Powodem, dla którego kołowrotek może być obrócony tylko raz, jest potrzeba bezpieczeństwa, którą RUBI traktuje bardzo poważnie. Aby zmniejszyć wagę ostrza i jednocześnie ułatwić odprowadzanie ciepła powstającego podczas cięcia, RUBI zaprojektowało to ostrze z aluminiowym uchwytem.
Gdyby dopuszczono do wielokrotnego montowania i demontowania diamentowego talerza tarczy, obudowy śrub straciłyby w końcu niezbędny moment obrotowy i istniałoby ryzyko rozłączenia podczas użytkowania tarczy. Z tego powodu RUBI nie oferuje talerza diamentowego jako zamiennika.

RUBI produkuje szerokie portfolio ściernic diamentowych, ale ściernice ECD są jednym ze szczególnie interesujących produktów ze względu na ich wszechstronność, trwałość oraz oszczędność kosztów, wysiłku i czasu.

Ten artykuł powstał we współpracy z profiobkladac.sk

Loading

Więcej artykułów

Koła diamentowe – jak wybrać odpowiednie?

W dzisiejszym blogu przyglądamy się bliżej tarczom diamentowym i ich ostrzom. Wyjaśnimy, jak wybrać najbardziej odpowiednie ostrze do cięcia określonych materiałów. Rozwiązałeś już problem, jaka

Loading