Tarcze diamentowe RUBI ECD 2in1 – wszechstronny pomocnik glazurnika

Artykuł o wielofunkcyjnych tarczach diamentowych RUBI ECD 2in1 SUPERPRO.

Pod koniec 2017 r. firma RUBI wprowadziła na rynek tarczę diamentową z serii ECD. Tarcza ta wyróżnia się wielofunkcyjnym ostrzem, które składa się z dwustronnych, galwanizowanych diamentem boków. Taka konstrukcja umożliwia cięcie na sucho różnych materiałów podczas szlifowania powierzchni bez konieczności wymiany tarczy, dzięki czemu otrzymujemy produkt 2 w 1. Nadaje się do materiałów takich jak różne płytki z kamienia naturalnego lub materiały ceramiczne o grubości mniejszej niż 25 mm. Wysoka jakość ostrza i tarczy SUPERPRO jest warunkiem uzyskania czystego i wysokiej jakości cięcia oraz wykończenia powierzchni. Ta funkcjonalność 2 w 1 oszczędza czas i wysiłek podczas wymiany ostrzy, a także podczas samego cięcia.

Dzięki złączu gwintowanemu M14 można bezpośrednio podłączyć tarczę ECD do szlifierek kątowych. Tarcza dostępna jest w naszym sklepie w dwóch średnicach: Ø115 i Ø125 mm.

Zalety ostrzy RUBI ECD 2in1 SUPERPRO

Tarcza diamentowa ECD posiada warstwę galwaniczną, dzięki czemu drgania powstające podczas cięcia lub szlifowania są w znacznym stopniu eliminowane, co pozwala na łatwiejsze uzyskanie wysokiej jakości i precyzji wykończenia.
Różnorodność stosowanych materiałów (płytki, gres, porcelana, marmur, granit itp.) oraz różne sytuacje, które pojawiają się podczas układania i cięcia płytek (cięcia proste, cięcia pod kątem, wykończenia powierzchni itp.) wymagają profesjonalnych narzędzi, które spełnia ten uniwersalny brzeszczot ECD.


Co więcej, fakt, że ostrze jest dwustronne, zwiększa jego wydajność i trwałość.

Wideo na temat dysków RUBI ECD 2in1 SUPERPRO

Dlaczego wszystkie ostrza nie są odwracalne?

W celu zapewnienia bezpiecznej pracy na tarczy, jej śruby mocujące są zagłębione, co zapewnia idealną płaszczyznę na zewnętrznej krawędzi tarczy, a także gwarantuje, że śruby nie zostaną uszkodzone podczas szlifowania. Ze względu na wykorzystanie obu stron tarczy, RUBI zawiera dwa zestawy otworów mocujących, a taki obrót można wykonać tylko raz!

RUBI ECD 2in1 SUPERPRO w pracy
Cięcie ściernicą ECD po lewej, szlifowanie po prawej

Można zapytać, że skoro dwustronne ostrze jest tak wygodne w pracy, to dlaczego możemy je obracać tylko raz, a nie częściej?

Powodem, dla którego kołowrotek można obrócić tylko raz, jest potrzeba bezpieczeństwa, którą RUBI traktuje bardzo poważnie. Aby zmniejszyć wagę ostrza, a jednocześnie ułatwić odprowadzanie ciepła wytwarzanego podczas cięcia, RUBI zaprojektowało to ostrze z uchwytem wykonanym z aluminium.
Jeśli tarcza diamentowa byłaby wielokrotnie montowana i demontowana, obudowy śrub straciłyby wymagany moment dokręcania i istniałoby ryzyko rozłączenia podczas użytkowania tarczy. Z tego powodu RUBI nie oferuje tarcz diamentowych jako części zamiennych.

RUBI produkuje szerokie portfolio ściernic diamentowych, ale ściernice ECD są jednym ze szczególnie interesujących produktów ze względu na ich wszechstronność, trwałość oraz oszczędność kosztów, wysiłku i czasu.

Loading

Więcej artykułów

Koła diamentowe – jak wybrać odpowiednie?

W dzisiejszym blogu przyglądamy się bliżej tarczom diamentowym i ich ostrzom. Wyjaśnimy, jak wybrać najbardziej odpowiednie ostrze do cięcia określonych materiałów. Rozwiązałeś już problem, jaka

Loading