Przedstawiamy markę KAUFMANN i jej maszyny do cięcia

A2E, s.r.o. przedstawia Państwu markę Kaufmann, producenta wysokiej jakości narzędzi budowlanych i jej ofertę ręcznych przecinarek do płytek podzieloną na serie STANDARD, ROCK i PRO.

Firma KAUFMANN została założona w 1957 roku w Austrii i od lat 80-tych jest wiodącym producentem marki KAUFMANN. od lat zajmuje się produkcją narzędzi dla budowlańców i glazurników. Do tych narzędzi, które można znaleźć również w naszym sklepie internetowym glazurnik-market.sk, należą frezy ręczne z serii STANDARD, ROCK i PRO.

Wszystkie 3 gamy nożyc to profesjonalne narzędzia, co oznacza, że są wykonane z trwałych materiałów i zapewniają wysoki komfort podczas pracy. Przeznaczone są do cięcia płytek ceramicznych, kamiennych i szklanych.

  • Seria STANDARD dostępna jest w długościach od 630 mm do 1250 mm. Podstawa jest standardowo wykonana ze stali, ale może być wykonana z aluminium tylko dla długości 630 mm.
  • Seria ROCK jest dostępna w długościach od 630 mm do 1250 mm. Podstawa standardowo wykonana jest ze stali, jedynie w najkrótszym wymiarze może być wykonana z aluminium.
  • Seria PRO dostępna jest w długościach od 630 mm do 1550 mm. Podstawa standardowo wykonana jest ze stali, jedynie w najkrótszym wymiarze może być wykonana z aluminium.

Przecinarki o długości 920 mm i więcej mogą być wyposażone w dwie szyny prowadzące i kółka, które ułatwiają ich przenoszenie.

Dzięki stałej szynie prowadzącej, regulowanej linijce do cięć pod kątem 90 i 45 stopni. Precyzyjna i trwała głowica tnąca z łożyskami kulkowymi zapewnia dokładne cięcia za każdym razem. Zawierają również zamykany „łamacz” płytek o sile nacisku do 1000 kg z ogranicznikami bezpieczeństwa. Rączka z antypoślizgowym gumowanym uchwytem oraz plastikowe nóżki również z antypoślizgowym uchwytem zwiększają komfort i wydajność podczas pracy. Aby ułatwić przenoszenie, każdy nóż posiada mechanizm blokujący na głowicy t nącej, który zapobiega przesuwaniu się podczas przenoszenia.


Istnieją również różnice pomiędzy poszczególnymi gamami noży, które poprawiają wydajność i komfort podczas pracy i noszenia. Linijka pomiarowa w serii STANDARD ma tylko 340 mm długości, natomiast w serii ROCK i PRO aż 430 mm.

Seria ROCK i PRO posiada inny kształt mocowania kółka tnącego, który został zaprojektowany dla najlepszej widoczności podczas cięcia prawą ręką.
Posiadają również regulowane wsporniki boczne do poszerzania i podtrzymywania nawierzchni w przypadku szerszego układania lub cięć ukośnych oraz uchwyt ułatwiający przenoszenie.
Kolejną różnicą pomiędzy serią PRO i ROCK jest to, że seria ROCK tnie w kierunku (do) linijki, natomiast seria PRO tnie od linijki.
Noże te są przeznaczone dla użytkowników praworęcznych. Noże przeznaczone dla osób leworęcznych oznaczone są jako TWIST.


Firma A2E, s.r.o. oferuje również szeroki asortyment akcesoriów i części zamiennych firmy Kaufmann, dzięki którym Państwa frezarka jest zawsze gotowa do pracy.
Autor: A2E, s.r.o.

Ten artykuł został napisany we współpracy z www.profiobkladac.sk

Loading

Więcej artykułów

Koła diamentowe – jak wybrać odpowiednie?

W dzisiejszym blogu przyglądamy się bliżej tarczom diamentowym i ich ostrzom. Wyjaśnimy, jak wybrać najbardziej odpowiednie ostrze do cięcia określonych materiałów. Rozwiązałeś już problem, jaka

Loading