KAUFMANN Tarcza diamentowa 115/22,2 Performer (Ref. 95.601.55)

Tarcza diamentowa Kaufmann do cięcia wszystkich rodzajów twardych materiałów. Średnica: 115 mm. Otwór: 22,2 mm. Grubość segmentu: 1,3 mm. Ref: 95.601.55

Original price was: 207 zł.Current price is: 189 zł. (154  bez VAT)

W magazynie

Opis

Tarcza diamentowa KAUFMANN 115/22,2 Performer nadaje się do cięcia wszystkich rodzajów twardych materiałów, takich jak porcelana, ceramika czy gres. Cięcie na sucho. Tarcza posiada wzmocniony rdzeń i charakteryzuje się wysoką precyzją wykonania. Grubość ostrza wynosząca zaledwie 1,3 mm została specjalnie zaprojektowana do cienkich i czystych cięć. Średnica tarczy 115 mm. Koło tnące jest chłodzone przez strumień powietrza podczas obrotu, który przechodzi przez zęby i otwory koła. Korpus tarczy jak i segmenty pozwalają na pochłanianie wysokich temperatur powstających podczas cięcia, a diamenty charakteryzują się wysoką jakością wykonania, aby wytrzymać trudne warunki pracy.

Tarcze do cięcia na sucho tną lepiej przy odpowiednim chłodzeniu. Oznacza to, że wydajność cięcia jest wyższa, jeśli jest ono wykonywane w krótkich przerywanych krokach w ciągłym rytmie. Podstawowym błędem jest zwiększenie nacisku na poprawę fasonu. Niewystarczające chłodzenie spowoduje przegrzanie ostrza, jego fioletowy kolor i zmniejszenie wydajności cięcia.

Parametry techniczne:

Średnica tarczy: 115 mm
Średnica wewnętrzna: 22,2 mm
Grubość segmentu: 1,6 mm

Produkty powiązane