Jak samodzielnie naostrzyć tarczę diamentową?

Często pytacie nas jak ożywić matową tarczę diamentową, gdy nie chce już ciąć? Jedną z opcji jest profesjonalne naostrzenie ostrza. Co jednak w sytuacji, gdy aktualnie pracujesz na budowie, czasu jest mało, a ostrze do cięcia płytek lub kafli się stępiło. Przynosimy Ci proste i skuteczne rozwiązanie.

Jak ożywić matową płytę

1. Jeśli używamy elektrycznej przecinarki diamentowej do płytek i kamienia naprawdę często lub do cięcia bardzo twardych materiałów, to tarcza diamentowa po prostu od czasu do czasu się stępi. Ostrze przestaje ciąć materiał budowlany, w tym momencie należy przerwać pracę i naostrzyć ostrze, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.

2. Konieczne jest posiadanie przy sobie bloku ceramicznego do czyszczenia i szlifowania tarcz diamentowych. Służy do przywrócenia ostrości krawędzi tarczy diamentowej. Taki klocek ceramiczny można znaleźć w naszej ofercie, a jego cena wynosi około 10 €. Ma wiele zastosowań i polecamy ją każdemu budowniczemu, który często pracuje z elektryczną przecinarką do płytek.

Blok ceramiczny do szlifowania i ostrzenia ostrza

3. Ostrze na przecinarce musi być zatrzymane, aby nie można było go przesunąć. Następnie umieszczamy blok ceramiczny na drodze koła tnącego i spuszczamy chłodzenie wodne do jednej trzeciej.

4) Opuścić tarczę tnącą i obiema rękami delikatnie docisnąć blok ceramiczny do tarczy. Kółko tnące jest wypalone w bloku ceramicznym. Należy uważać, aby nie przepiłować bloku ceramicznego, a jedynie spiłować na taką głębokość, na jaką pozwala krawędź tnąca ściernicy.

5. Poprzez delikatne odchylenie bloku ceramicznego możemy poprowadzić ostrzenie ostrza, co pokazano na filmie. Procedurę tę można powtórzyć kilka razy, aby uzyskać jak najlepszą ostrość ostrza.

6) Następnie przywracamy piłę elektryczną do stanu pierwotnego – zwalniamy głowicę tnącą, włączamy chłodzenie wodne na full i próbujemy przepiłować cięty materiał. Przy prawidłowym wykonaniu, tarcza diamentowa powinna być naostrzona.

Całą procedurę odzyskiwania dysku diamentowego można zobaczyć na załączonym filmie.

W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór tarcz diamentowych do cięcia na mokro i sucho. Oferujemy tarcze diamentowe bezpośrednio od renomowanych producentów CARAT, Rubi, Solga Diamant czy Sima. Tarcze przeznaczone są do cięcia różnych materiałów. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto oferujemy bloki ceramiczne do czyszczenia i szlifowania tarcz.

Ten artykuł został napisany we współpracy z www.profiobkladac.sk

Loading

Więcej artykułów

Koła diamentowe – jak wybrać odpowiednie?

W dzisiejszym blogu przyglądamy się bliżej tarczom diamentowym i ich ostrzom. Wyjaśnimy, jak wybrać najbardziej odpowiednie ostrze do cięcia określonych materiałów. Rozwiązałeś już problem, jaka

Loading